Tervishoiutöötaja

E-post: astrid.poldoja[ät]kiili.edu.ee

Telefon: 6799 218

Vastuvõtt: E-R 9.00-16.00

Koolitervishoid on tervishoiu valdkond, mis tegeleb õpilaste tervise edendamise, haiguste ennetamise, tervise järelvalve ja esmaabi osutamisega.

Tervisekontroll

• Õppeaasta jooksul teostavad koolimeedikud tervisekontrolli järgmiste klasside õpilastele: 1.kl, 3.kl, 7.kl, 11.kl.
  • Õppeaasta jooksul tuleb käia perearsti juures (eelregistreerimisega) järgmiste klasside õpilastel: 2.kl, 5.kl, 9.kl.
  • Hambaarsti profülaktiline kontroll ja ravi on kuni 19-a (kaasaarvatud) tasuta, koolis hambaravi ei anta.

Vaktsineerimine

Plaaniline vaktsineerimine on õpilaste vaktsineerimine riikliku vaktsineerimiskava järgi tasuta ja vanemate nõusolekul.

Sellel õppeaastal vaktsineeritakse järgmiste haiguste vastu:

• Leetrid, punetised ja mumps (MMR2). Vaktsineeritakse 7.kl õpilasi ühe süstina.
  • Difteeria, teetanus, läkaköha (dTap6). Vaktsineeritakse 9.kl õpilasi ühe süstina.
  • HPV (papiloomviirus) vaktsiin 12-14-aastastele tütarlastele tasuta.

Koolimeedik teavitab lapsevanemaid kirjalikult õpilase kaudu. Õpilaste tervislikku seisundit vahetult enne vaktsineerimist kontrollitakse. Vaktsineerimisel arvestatakse ka gripi hooajaga. Plaanilistest vaktsineerimistest keeldumise korral palun teavitada koolimeedikut kirjalikult!

Gripi vastu koolis ei vaktsineerita. Palun pöörduda perearsti poole.