Koolivorm

Koolivorm uueneb...

Eelmisel õppeaastal alguse saanud uue koolivormi projekt on jõudnud lõpule. Valminud on näidistooted ning kool on leidnud koolivormi tootjana uue koostööpartneri. Rõõmustab, et uus pakkuja suudab tagada lapsevanema jaoks toodetele mõõduka hinna, kõik tooted on kergesti hooldatavast ja nahasõbralikust materjalist. Toodete valik on piisavalt lai ning loodame, et kõik leiavad endale sobiva ja meelepärase.

Küsimusele, et kas koolivorm on järgmisel aastal kohustuslik, võiks vastata kahte moodi. Lühidalt ja kehtestavalt kõlaks, et jah, on küll. Samas teame ju kõik, et sundides tekib trots, pahameel ja vastuseis. Meie aga tahame, et koolivorm võiks olla see, mis aitab oma kooli väärtustada, tekkida ühtsus- ning uhkustundel. Tundel, et õpilane ei häbene näidata, et on selle koolipere liige ning kannab oma vormi väärikalt ja uhkelt. Seega peaks olema selge, et Kiili Gümnaasiumi õpilasel on olemas koolivormi valikusse kuuluvad riideesemed igapäevaseks kandmiseks, aga kindlasti ka pidulikuks puhuks. Samm-sammult liigume suunas, et 2023. aastal saame uhkelt öelda, et jah, Kiili Gümnaasiumil on oma koolivorm ja seda kannavad kõik õpilased rõõmuga.

Kool on akadeemiline asutus, seega oleme juba praegu kehtestanud nõuded, mis reguleerivad kooli sobivat riietust. Vaba aja riided, spordiriided ja liigne kirevus värvitoonides, ei sobi kooli õhustikuga. Teame ju kõik, et tõmmates selga kapuutsiga dressid või pannes pähe nokamütsi, käitume hoopis teisiti kui paneme selga tütarlapsena piduliku kleidi või riietub noormees korrektsesse triiksärki ning seob kaela lipsu. Riietus dikteerib kehahoiaku ja käitumise. Tahame ju kõik, et meie koolist väljuvad noored inimesed oleksid korrektsed, arukad, hea käitumisega ja teadlikud. Haridus ilma käitumisoskuseta pole midagi väärt. Seega tasub lapsevanematel meiega koos pingutada selleks, et noored inimesed mõistaksid koolivormi kasutuselevõtu tagamaid ning sellega kaasnevat positiivset poolt isiksuse kujunemise, arengu ja käitumisoskuse seisukohalt.

Koolivormi elemendid on kõik sobivas ja rahulikus värvitoonis, korrektsed ja mugavad. Seega on järgmiseks õppeaastaks kooli jaoks sobivat riietust valida lihtne. Tellimiskeskkond annab võimaluse kõik tooted kiiresti ja ühest kohast tellida. Tellimisperioodile eelneb proovipäev koolis. Siis on võimalik kõiki tooteid lähemalt vaadata, erinevaid suurusi ja tootemudeleid proovida ja materjale katsuda. Tooteid tutvustame märtsikuu infokirjas. Proovipäev ja tellimine algab juunis.

Õpilane on välimuselt ja riietuselt korrektne, kannab vahetusjalatseid ning on riietatud koolis vastavalt Kiili Gümnaasiumi riietumisnõuetele.

Kiili Gümnaasiumil on oma kooli sümboolikaga koolirõivaid, mille on heaks kiitnud ka kooli hoolekogu. Kõikidel esemetel on rinnal meie kooli logo.

Lapsevanem võib rõivaid tellida jooksvalt läbi õppeaasta.

► Koolivormi tellimine toimub läbi Norrison OÜ e-poe:

► Koolivormi rõivaste suurusi on võimalik proovida:

• Norrisoni salongis Tallinnas (Telliskivi 60/2, D korpus)

• Kauplus on avatud E-R 10.00-18.30, L 11.00-15.00

Kiili Gümnaasiumi lõpusõrmused