Õpilase riietus

Õpilane on välimuselt ja riietuselt korrektne, kannab vahetusjalatseid ning on riietatud koolis vastavalt Kiili Gümnaasiumi riietumisnõuetele.

Ühtne riietumiskokkulepe on akadeemilise keskkonna tegur, mis distsiplineerib ja aitab luua koolitunnet, tagab õpilasliku välimuse ja aitab kujundada üldist riietumiskultuuri.

Igapäevane riietus ja välimus

- Neidudel soovitatavalt ühevärviline seelik, kleit, pihikseelik või teksa- või klassikalise lõikega püksid. Retuuse on lubatud kanda kombineerituna seeliku, kleidi või pihikseelikuga.

- Noormeestel soovitatavalt ühevärvilised teksa- või klassikalise lõikega püksid.

- Triiksärk, pluus või korrektne T-särk.

- Džemper, kardigan*, vest või pintsak.

*Kardigan - eest nööbitav silmkoeese. Džemper - kootud või trikotaažkangast õmmeldud üle pea selga käiv kampsun.

Pidulik riietus

Pidulik riietus on nõutav aktustel ja kokkulepitud üritustel.

- Neidudel tume seelik, kostüüm, kleit või mustad viigipüksid. Valge või hele pluus, soovi korral lips, vest.

- Noormeestel ülikond või viigipüksid, valge või soovitatavalt ühevärviline triiksärk ja lips. Soovi korral vest.

Sobimatu riietus

Kiili Gümnaasiumi õpilane ei kanna koolis dresse, liibuvaid spordipükse (v.a. kehalise kasvatuse tund), keha liigselt paljastavat või neoonvärvides riietust, rebitud teksaseid, lühikesi pükse või vulgaarse sõnumiga rõivaid. Kapuutsiga riideesemed on lubatud, kui kapuuts pole peas.