Oled huvitatud militaarvaldkonnast ja hoolid Eesti käekäigust? Sulle meeldib looduses liikuda ja aktiivselt õppida?
Siis on Kiili Gümnaasiumi riigikaitse õppesuund just sulle!
Õpime tõelistelt professionaalidelt – meie suunaainete õpetajad on tegevväelased, kelle igapäevatöö on riigikaitsevaldkonnaga tihedalt seotud.
Õpime esmaabi, sõjalist riigikaitset, luuretegevust, päästet, küberkaitset, sisejulgeolekut, geoinformaatikat ning veel palju muud.
Suunaained toimuvad enamasti nädalaste kursustena – nii saame minna tõeliselt süvitsi, sest üldaineid sel perioodil ei õpita.
Külastame sõjaväebaase ja kõrgkoole ning võõrustame põnevaid külalisi.
Hoiame oma füüsise tugevana harrastades enesekaitset ja võitluskunste.
Teeme koostööd militaarkoolidega väljaspool Eestit ja kuulume ainsa koolina Eestis Euroopa militaargümnaasiumite ühendusse.
Korraldame igal aastal üht Kiili Gümnaasiumi tippsündmust – Eesti Vabariigi aastapäeva paraadi.
Ootame just Sind, asjalik ja tegutsemishimuline noor!
Meedia ja disaini suund hõlmab endas erinevate meedialiikide ning kunstitehnoloogia õppeaineid.
Suuna eesmärgiks on süvendada õpilaste huvi meedia, kunsti ja tehnoloogia vastu, tõsta õpilase meediapädevust, loogilise arutlemise, põhjendamise, järeldamise ja tõestamise oskust, arendada õpilaste loovust ja huvi tehnikateaduste vastu, arendada meeskonnatöö, tootearenduse ja ettevõtluse oskuseid.
Meedia-disaini suuna üheks partneriks on Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, kus õpilased 2 aasta jooksul läbivad filmi ja meediakursused. Toimuvad arhitektuuri ja tootedisaini kursus. Lisaks on koolis võimalik õppida programmeerimise aluseid, kunsti ja disaini, animatsiooni, praktilist fotograafiat jms
Kümnendatesse klassidesse võetakse kahele õppesuunale vastu üldjuhul 50 õpilast. Ühte klassikomplekti võetakse üldjuhul vastu kuni 25 õpilast.
Kümnendasse klassi õppima asuja võetakse vastu paremusjärjestuse alusel. Paremusjärjestus moodustatakse eesti keele ja matemaatika riiklike põhikooli lõpueksamite ning enesetutvustusvideo põhjal. Nii matemaatika kui ka eesti keele riiklik põhikooli eksam annavad mõlemad 40% (kokku 80%) kandideerimise punktisummast ning enesetutvustusvideo moodustab punktisummast 20%.
Kandidaatide võrdsete tulemuste korral arvestatakse vastuvõtul 9. klassi keskmist hinnet. Vajaduse korral kutsutakse õpilaskandidaadid vestlusele.
Gümnaasiumisse ei võeta üldjuhul vastu õpilast, kelle IX klassi käitumishinne klassitunnistusel ja/või lõputunnistusel on mitterahuldav või kes on jäänud täiendavale õppele või kokkuvõtvates trimestrihinnetes on olnud puudulikke.
Kiili Gümnaasium ootab 10. klassi kandideerijatelt loovat ja huvitavat enesetutvustusvideot, mille pikkus on kaks kuni kolm minutit. Videos ootame vastust järgnevatele küsimustele:
Miks valisid just Kiili Gümnaasiumi?
Põhjenda oma suunavalikut (meedia ja disain või riigikaitse).
Räägi oma huvidest, oskustest ja motivatsioonist, mis seostuvad valitud suunaga või toetavad gümnaasiumiõpinguid.
Mida pead oma tugevusteks ja nõrkusteks?
1.-30. aprill – avalduse ja enesetutvustusvideo esitamine (avaldus esitatakse elektroonilise vastuvõtukeskkonna SAIS kaudu):
- Meedia- ja disainisuunale
- Riigikaitse suunale
30. aprill – enesetutvustusvideo esitamise viimane tähtaeg. Video tuleb laadida üles oma Drive'i ja seejärel jagada meiliaadressiga vastuvott@kiili.edu.ee.
NB! Videofaili nimi peab olema kandideerija nimi!
19. mai – riiklike põhikooli eksamite tulemuste esitamise tähtaeg õpilaskandidaatidele, kes ei õpi Kiili Gümnaasiumis. Kooli kinnitatud hinneteleht (mis sisaldab eesti keele ja matemaatika eksamitulemusi (%) saata meiliaadressile vastuvott@kiili.edu.ee).
22. mai – kool teavitab õpilaskandidaate kooli vastuvõtmisest või sellest keeldumisest. Koolil on õigus jätta õpilane ootenimekirja juhul, kui eksamitulemuste põhjal saadud punktisumma ei anna paremusjärjestuses kohta gümnaasiumis, kuid võimaldab seda pärast mõne kandidaadi loobumist.
18. august – koolile on esitatud kõik vastuvõtuks vajalikud dokumendid (vt allpool).
NB! Õpilaskandidaat on kohustatud kooli teavitama, kui ta enam ei soovi kandideerida või on teinud valiku teise kooli minna;
Vastuvõetuks osutunud õpilane esitab koolile (toob kooli või saadab meiliaadressile vastuvott@kiili.edu.ee) järgmised dokumendid hiljemalt 18. augustiks:
1) õpilase isikut tõendava dokumendi koopia;
2) põhihariduse omandamist tõendava dokumendi ametlikult kinnitatud ärakirja;
3) digitaalse dokumendifoto;
4) õpilaspileti taotluse.
Koolil on õigus välja kuulutada järelkonkurss vabade kohtade olemasolul pärast 2024.-2025. õppeaasta õppeperioodi lõppu.
Meil on hea meel teada anda, et Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuur otsustasid toetada Kiili Gümnaasiumi õpirändeprojekti ning juba uuel kooliaastal on võimalus gümnaasiumi mõlema suuna õpilastel osaleda lühiajalistel õpirännetel. Sellega oleme astunud suure sammu edasi rahvusvahelise koostöö edendamisel.